HAKKIMIZDA

Arımed İlaç 2013 yılından itibaren ilaç sektöründe faaliyet göstermektir. Kurucularının temel hedefi, ilaç sektörünün çeşitli alanlarındaki 30 yılı aşkın deneyimleri ve saygınlıkları doğrultusunda ilaç sektöründe yenilikçi ürünler geliştirmek ve yüksek kalitede hizmet sunmaktır.

Arımed İlaç ulusal ve uluslararası tecrübelerinden dolayı solunum alanına yönelmiştir ve inhalasyon ürünleri üretimi yapmaktadır. Temel amaçlarından biri inhalasyon alanında inovatif ürünler geliştirmek ve yüksek kalitede üretim sağlamaktır. Gerek ulusal gerekse de uluslararası firmalara hizmet vermek adına Kırklareli, Vize ilçesinde inhalasyon ürünlerini üretmek amacıyla 2013 yılında üretim tesisi kurulmuştur. 2014 yılı Şubat ayında ise GMP (Good Manufacture Practice-İyi Üretim Uygulamaları) sertifikası ve üretim yeri izni Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan alınmıştır.

Arımed İlaç, sektörümüze ve Türkiye’mize olan güveninden dolayı yatırımlarına devam etmektedir. lk etap olan DPI (Dry Powder Inhaler- Inhalasyon için kuru toz) ve MDI (Metered Dose Inhaler- ölçülü doz inhaler) üretim alanları tamamlanmıştır. İkinci etap olarak nebül üretim alanı oluşturulmaktadır.

Hedefimiz bundan sonra da Türkiye ilaç pazarına yeni ürünler kazandırmak suretiyle hızla büyüyen, ihracata odaklanan, saygın bir kuruluş olarak öne çıkmak; daha ekonomik, kaliteli ve ileri ürünleri insanlarımızın kullanımına sunmaktır.